Technika druku dobierana jest w zależności od wymagań graficznych wybranego motywu m.in. ilości kolorów, występowania przejść tonalnych. Kolor nadruku może różnić się odcieniem od prezentowanego na grafice przy wyświetlaniu na różnych monitorach.

Druk Cyfrowy DTG

Ta metoda nie potrzebuje przygotowania klisz, matryc czy sit (jak jest to w przypadku sitodruku), automatycznie redukuje to koszty i skraca czas przygotowania do druku. Grafika drukowana jest bezpośrednio na koszulce. Nadruk utrwalany jest w wysokiej temperaturze przy pomocy prasy termotransferowej. Atutem DTG jest to, że można drukować grafikę w pełnym kolorze już przy nakładzie jednej sztuki po bardzo atrakcyjnej cenie.

Specyfikacja druku DTG.
Możliwość nadruku na białych, czarnych i kolorowych koszulkach.
Wysoka  jakość druku – 1440x1440dpi
Pole zadruku – 280mmx470mm

Folia Flex

Posiada następujące własności:

– jest bardzo cienka
– elastyczna
– wysoce rozciągliwa na samoprzylepnym podłożu

Motywy zrealizowane w systemie flex są niezwykle delikatne w dotyku. Prawie nie wystają nad strukturę włókien.

Druk sublimacyjny

Technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji. Wydruk (CMYK) wykonywany jest specjalnymi atramentami na papierze transferowym, a następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony jest na przedmiot pokryty lakierem poliestrowym. Tym sposobem wykonuje się nadruki na specjalnych kubkach porcelitowych, blachach aluminiowych, tkaninach poliestrowych. Ta technika druku jest bardzo często wykorzystywana w branży reklamowej.