Styl życia

Symbole na koszulkach

Postanowiliśmy, że co jakiś czas będziemy dodawać wpis na temat symboli, które możecie wykorzystać jako wzór na koszulkę z własnym nadrukiem. Jest kilka definicji symbolu, ale my na potrzeby naszej serii przyjmujemy, że jest to motyw lub zbiór motywów ogólnie rozpoznawalnych, który nie jest odczytywany przez odbiorcę jednoznacznie. Symbol pozwala nam na zawarcie kilku treści, które chcemy przekazać otoczeniu w sposób niebezpośredni. To może trochę zawiłe, ale ogólnie w myśl klasyka „koń jaki jest, każdy widzi”.

Często nadruk na koszulkach po prostu pozwala nam na wyrażenie swojego szczęścia. Tak na szybko, ile jesteście w stanie wymienić symboli szczęścia? Z czym Wam się kojarzy szczęście? Co oznajmia zbliżające się szczęście? Podejrzewamy, że trochę tego się pojawiło Wam w głowie, prawda? Szczęście w wielu kulturach i religiach znaczy różne rzeczy. Jednak jest wiele jego symboli, które są popularne i powszechnie rozpoznawalne. Ciekawe o ilu z nich pomyśleliście przed chwilą. No to lecimy.

1. Koniczyna – wyobrażacie już sobie fantastyczną białą koszulkę z nadrukiem wielkiej, zielonej koniczyny? Bez wątpienia wielu pomyślałoby, że albo jesteście z Irlandii albo macie w życiu wiele szczęścia. Ten symbol wywodzi się z celtyckich wierzeń. Ich druidzi uważali, że ta niepozorna roślinka o czterech listkach chroni przed złem. To nie lada wyzwanie znaleźć taką koniczynę.

2. Końska podkowa – jak się okazuje mamy więcej odniesień do celtyckich wierzeń. Podkowa swoją mityczną moc czerpie z tego, że ponoć skrzaty, które przynosiły pecha, bardzo bały się żelaza i kształtu księżyca, więc podkowa była idealna do ich odstraszania. Być może koszulka z nadrukiem samej podkowy nie prezentowałaby się najciekawiej, ale już galopujący koń? Można wykorzystać też podkowę jako jedynie motyw wyjściowy do większej grafiki.

3. Cyfra 7 – wielu sportowców na swoich koszulkach pragnie mieć cyfry, które w ich mniemaniu są dla nich szczęśliwe. Ogólnie za najszczęśliwszą w społeczeństwie uważa się cyfrę 7, ale akurat sportowcy się tego nie trzymają. Skąd się jednak bierze moc akurat siódemki? W wielu religiach oraz mitologiach pojawia się ona jako znak wielkiego spełnienia.

4. Królicza łapka – tak, wiemy pewnie na t-shircie prędzej zdecydujecie się na umieszczenie królika w całości niż samą łapkę, ale to jednak ta część jego ciała chroni ponoć przed złem. Wzięło się to z pogańskich wierzeń amerykańskich niewolników, pochodzących z Afryki. Często symbol ten kojarzony jest przez to z czarną magią.

Inne symbole szczęścia, to słonik, grosik, tęcza, a nawet swastyka, która jednak wykorzystana przez nazistów stała się niezwykle negatywnym znakiem. Przychodzą Wam jeszcze jakieś symbole szczęścia, które mogą stanowić inspirację na wzór na koszulkę?

Śledź nas w swoich ulubionych mediach
Facebook
Instagram
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *